Jak pořízení Renty z nemovitosti probíhá?

Mnoho zájemců o Rentu se nás ptá, co vše musí pro pořízení Renty z nemovitosti udělat. Jak celý proces vypadá, jak dlouho trvá a jaké dokumenty bude nutné obstarat. Na následujících řádcích vám celý proces spojený s pořízením Renty z nemovitosti přiblížíme.

Zpět na všechny příběhy
Stáhněte si brožuru zdarma Chci požádat o prvotní kalkulaci

1. Orientační kalkulace
Pokud Vás myšlenka Renty z nemovitosti zaujme, můžete si na našem webu požádat o první orientační kalkulaci. Na základě několika údajů – věk, lokalita a hodnota nemovitosti – vám vyhotovíme orientační kalkulaci. Dozvíte se, jakou částku můžete získat, kolik dostanete při jednorázové výplatě, kolik při měsíčním čerpání.

Získáte tak představu, zda Vám naše Renta z nemovitosti může pomoci a zda má pro Vás smysl o ní vážně uvažovat. Kdykoli nám přitom můžete samozřejmě zavolat, abychom zodpověděli Vaše otázky. Rádi Vás uslyšíme na čísle 233 321 850.

2. Přesná kalkulace
Váš zájem stále trvá, Vaše úvahy o Rentě jste probrali s Vašimi blízkými či známými a jste rozhodnuti se dozvědět víc? Pak nám o tom dáte vědět – buď telefonem nebo e-mailem. Následně se s Vámi telefonicky spojí zástupce společnosti FINEMO.CZ, aby s Vámi probral Vaši situaci a upřesnil výši Renty přímo pro Vás. K tomu od Vás budeme potřebovat znát několik dalších údajů: data narození Vaše a Vašeho partnera, pokud s Vámi v nemovitosti žije, a informace o Vaší osobní situaci.

Další údaj, který budeme potřebovat, je aktuální tržní cena Vaší nemovitosti. A kdo odhad ceny nemovitosti hradí? Pokud je odhad třeba zajistit, hradí ho potenciální klienti. Je to proto, že kdybychom odhady zájemců, měli hradit my, mohli bychom pěkně rychle prodělat kalhoty. Když zájemce je ochoten investovat do odhadu, je to pro nás signál, že se jedná o vážného klienta.

Na základě již uvedených údajů Vám vyhotovíme přesnou a závaznou kalkulaci Renty z nemovitosti. V této fázi již budete přesně vědět, kolik peněz jsme Vám schopni vyplatit.

3. Příprava smlouvy a její podpis
Pokud se Vám bude naše nabídka zamlouvat, tak se pustíme do přípravy smlouvy. I vzhledem k tomu, že podléháme přísné regulaci, budeme od Vás potřebovat ještě následující údaje:

  • Údaje z občanského průkazu – Vaše a případně i Vašeho partnera
  • Potvrzení o výši Vašich příjmů, především výši důchodu
  • V případě, že splácíte existující úvěry či jiné závazky, tak smluvní dokumentaci k nim a pokud je Rentou vyplácen i stávající úvěr/hypotéka, kterým je Vaše nemovitost zastavena, tak potřebujeme i přesné vyčíslení zůstatku dluhu
  • Výši Vašich měsíčních výdajů – výdaje na bydlení, výdaje na stravování a domácnost, výdaje na pojištění a případně další standardní pravidelné výdaje
  • Nabývací titul k nemovitosti – např. kupní smlouva, dědictví, převod bytové jednotky do vlastnictví
  • Číslo Vašeho účtu, kam budeme peníze převádět a také Váš měsíční výpis z účtu
  • U rodinných domů potřebujeme vidět Vaši pojistku na nemovitost a doklad o zaplacení odhadu nemovitosti

Až od Vás všechny tyto podklady obdržíme, tak se pustíme do vyhotovení smluvní dokumentace, které nám zabere odhadem 2 týdny a obsahuje jako výstup následující dokumenty:

  • Smlouvu o poskytnutí Renty z nemovitosti včetně detailní kalkulace
  • Zástavní smlouvu včetně formuláře – návrhu na vklad do katastru nemovitostí
  • Předsmluvní informace

Po vyhotovení a přečtení těchto dokumentů se potkáte s naším zástupcem a smlouvy se oboustraně podepíší a na jednom vyhotovení každé smlouvy ověří podpisy na czech pointu (městském úřadu nebo poště).

4. Zápis do katastru nemovitostí a výplata peněz
Tím to pro nás nekončí. Podepsanou zástavní smlouvu a návrh na vklad dodáme na Katastr nemovitostí. Tam dojde k zaplombování nemovitosti (=evidenci zástavní smlouvy) a zpravidla do jednoho měsíce také k zapsání zástavního práva k nemovitosti. O těchto krocích budete informováni přímo od Katastru nemovitostí dopisem.

Teprve po zapsání zástavního práva dojde k vyplacení Renty z nemovitosti. Celý proces od poskytnutí orientační kalkulace do výplaty peněz trvá přibližně 2 měsíce, někdy i déle. Záleží na rychlosti odhadu ceny nemovitosti (u bytů je většinou rychlejší) a také na délce času, který potřebujete k prostudování dokumentů. Pořízení si Renty z nemovitosti je velmi závažné rozhodnutí a proto se čas k přemýšlení rozhodně vyplatí! V průběhu celého procesu a ještě 14 dnů od podpisu smluvní dokumentace můžete od smlouvy odstoupit.

 

Stáhněte si brožuru zdarma Chci požádat o prvotní kalkulaci
Pro informace volejte 233 321 850 Zpět na všechny příběhy
FINEMO.CZ SE, Ostrovského 253/3, Praha 5, 150 00
IČO 05253683, společnost je zapsaná u Městského soudu v Praze pod sp.zn.H 1778