Nízký důchod? Polepšete si s Rentou z nemovitosti!

Když maminka odešla před dvěma lety do starobního důchodu, nastal obrovský zlom. Zdraví jí pořád sloužilo, ale ovdověla a bála se nečekaných výdajů. Škudlila každou korunu, vzdala se svých zálib a nikam nechodila.

Zpět na všechny příběhy
Stáhněte si brožuru zdarma Chci požádat o prvotní kalkulaci

 

Není to zvláštní? Bydlí ve vlastním domě, který má hodnotu několika milionů, ale nemůže si vyskakovat, protože myslí na zadní kolečka.

Moje kamarádka Lenka pracuje v Kanadě. Divila se, proč maminka nepobírá Rentu z nemovitosti, když má dům. Okamžitě mě napadlo: Důchodce si vezme půjčku, aby si přilepšil? A z čeho ji bude splácet? To přece nedává smysl!

Kouzlo je v tom, že senior nic neplatí. Dostane peníze, ale nemovitost nikomu neprodává, je pořád jeho. A splátky? Ty přijdou na řadu, až když zemře nebo když se rozhodne dům či byt prodat.

Všechno jsme si důkladně proklepli. Když maminka pochopila, že zůstane ve svém milovaném domě, a přesto dostane peníze, tak se jí Renta zalíbila.

Společnost FINEMO.CZ jí doporučila pravidelný měsíční příjem. Ona se ale nakonec rozhodla, že chce celou sumu dostat najednou. Nejdřív zvelebila zahradu a zrekonstruovala koupelnu a kuchyň. Tím hodnotu domu ještě navýšila. Pokud bychom ho jednou museli prodat, rozhodně neproděláme, ale takhle teď přemýšlet nechci. Trochu peněz si dala bokem a zbytek půjčky si vyloženě užívá.

Měli jsme prostě kliku. Společnost FINEMO.CZ začala sjednávat Rentu z nemovitosti v roce 2015. V ČR je zatím jediná, licenci získala od České národní banky. Nebylo tedy co řešit.

A maminka? Cestuje, sportuje, plánuje dovolenou, a teď si koupila elektrokolo. Své sny si plní i ve stáří.

Stáhněte si brožuru zdarma Chci požádat o prvotní kalkulaci
Pro informace volejte 233 321 850 Zpět na všechny příběhy
FINEMO.CZ SE, Ostrovského 253/3, Praha 5, 150 00
IČO 05253683, společnost je zapsaná u Městského soudu v Praze pod sp.zn.H 1778