Málo peněz v důchodu? To už naštěstí neřeším!

Vstávání bez budíku, káva s kamarádkou, kosmetika, lekce jógy, kurz paličkování, cestování za vnoučaty a teď jsem konečně začala hrát golf. V sedmdesáti ideální sport. Divíte se, jak si to vše můžu dovolit? Já někdy také a jsem šťastná, že si svůj život v zaslouženém důchodu můžu konečně užívat. Prvních deset let v penzi ale bylo krušných. Nový směr mému životu dala Renta z nemovitosti.

Zpět na všechny příběhy
Stáhněte si brožuru zdarma Chci požádat o prvotní kalkulaci

O Rentě z nemovitosti mi před rokem nadšeně vyprávěla známá, která žila pár let ve Velké Británii. Pro mě Renta byla jako zjevení. Po vstupu do penze jsem si moc vyskakovat nemohla. Životní standard mi prudce klesl především po smrti manžela. Byla jsem šťastná, že mám alespoň kde bydlet. Ještě s manželem jsme si naštěstí pořídili byt na hypotéku, kterou se nám podařilo před lety splatit.

Byt mi pomohl podruhé

A teď mi můj byt nečekaně pomohl podruhé. Živoření skončilo a já se konečně rozlétla. Renta z nemovitosti je pro lidi, jako jsem já, výborné řešení. Podobně jako při hypotéce jsem si půjčila peníze, za které ručím svým bytem, ale – a to je na Rentě výjimečné – za života nic splácet nemusím. Nic podobného u nás pro seniory neexistuje. Byt si do hrobu nevezmu, tak si peníze v něm „zamrzlé“ ráda užiju. Jsem sice už postarší osoba, ale život miluji a chci si ho užívat naplno, mám skvělé dospělé děti, které by mi moc rády vypomohly. Avšak živí své rodiny a penězi mi na důchod přispívat nemohou.

Seriózní jednání

Náš rodinný sněm proto můj záměr uzavřít Rentu schválil. Děti mne podpořily. Zjistila jsem rychle, že Rentu z nemovitosti v Česku nabízí jen jedna společnost – FINEMO.CZ. Jednání po telefonu i osobně probíhalo vždy velmi seriózně. Smlouvu jsem si nechala posoudit mou právničkou, a když mi vše posvětila, nestálo podpisu již nic v cestě. Nyní mi tedy již rok na účet chodí každý měsíc 9 000 Kč. A to jsem si na začátku nechala ještě vyplatit jednorázově 200 tisíc korun na vytoužené úpravy v bytě.

Víc peněz v důchodu

A proč je pro mě Renta z nemovitosti tak výhodná? Můj důchod mi na život nestačil. A to žiju v bytě, který má hodnotu několika milionů korun. Přišlo mi to absurdní. Seděla jsem papírově na milionech, ale ve skutečnosti neměla z čeho žít. První výhoda tedy je, že mám víc peněz na život, na koníčky, na lékaře, na zábavu.

Byt zůstává v mém vlastnictví

Druhou výhodu spatřuji v tom, že se nemusím stěhovat. Měla jsem totiž možnost získat peníze prodejem bytu, ale to bych se musela buď odstěhovat, nebo si nechat v bytě právo dožití. Ani jedno se mi nelíbilo! Do neznámého prostředí jsem v sedmdesáti letech nechtěla. A právo dožití není moc spolehlivá ochrana. Slyšela jsem řadu případů, jak noví majitelé starému člověku s právem dožití dělali v bytě pěkné zlo. Takto je byt stále můj a mně nehrozí, že by mě z něj někdo mohl vyštípat.

Žádné zatěžující splátky

A za třetí – ač je Renta z nemovitosti vlastně hypotéka, tak se nemusí splácet hned, splatnost je odložená, až když zemřu nebo se odstěhuji. Takže mi chodí peníze, ale splátky, které by mi z příjmů zase ukrajovaly, můj rozpočet teď nijak nezatěžují. Vím, že až zemřu, vše vypořádají mé děti, aniž by je celá záležitost finančně zatížila. Mám totiž jistotu, že moje Renta z nemovitosti spotřebuje maximálně hodnotu bytu, takže děti po mě zbytek majetku určitě zdědí.

Stáhněte si brožuru zdarma Chci požádat o prvotní kalkulaci
Pro informace volejte 233 321 850 Zpět na všechny příběhy
FINEMO.CZ SE, Ostrovského 253/3, Praha 5, 150 00
IČO 05253683, společnost je zapsaná u Městského soudu v Praze pod sp.zn.H 1778