Ceny energií & reverzní hypotéka od FINEMO.CZ

Ceny energií & reverzní hypotéka od FINEMO.CZ

Skokový růst cen energií znovu poukázal na finanční těžkosti, s nimiž se v Česku denně potýkají statisíce seniorů. Pro část z nich může být elegantní cestou ven reverzní hypotéka.

 

Prudké zdražování cen elektřiny a zemního plynu v kombinaci s krachem hned několika dodavatelů energií přitáhlo pozornost k nepříznivé finanční situaci mnoha českých seniorů. Titulky v médiích prakticky ze dne na den začaly upozorňovat na to, že řadě lidí nebude důchod stačit ani na pokrytí nových záloh na energie, natož na zajištění základních životních potřeb včetně jídla.

Ve skutečnosti je ale růst cen energií špičkou ledovce – aktuálně nejviditelnější částí problému, se kterým se však statisíce českých seniorů potýkají dlouhodobě. Život na hraně chudoby není ve stáří v Česku nijak neobvyklý. Dle posledních dostupných ucelených dat ČSÚ z roku 2019 muselo více než 350 tisíc lidí vyjít s důchodem nižším než 13 tisíc korun a pohybovalo se tak pod hranicí příjmové chudoby. Navíc i u řady těch, kteří se nad tuto hranici dostali, stačil jeden neočekávaný výdaj na to, aby se dostali do vážných problémů. O důstojném stáří či dokonce dovolené u moře ani nemluvě.

Cesta ven z finančních potíží, kterou v současnosti umocňuje nejen skokové zdražení energií, ale i nejvyšší inflace od roku 2008, přitom není pro seniory vůbec jednoduchá. Na významnější bankovní či nebankovní půjčku většina z nich kvůli věku zkrátka nedosáhne a výpomoc od rodiny mohou očekávat jen ti šťastnější. Před nepříjemnou volbou nakonec bude kvůli rostoucím nákladům na živobytí stát i mnoho těch, kteří si dokázali na stáří zajistit vlastní bydlení. Mají vlastní dům či byt prodat, vyřešit tím nedostatek peněz, ale muset se na stará kolena stěhovat do menších pronajatých prostor v neznámém prostředí, nebo si svoje bydlení mají raději ponechat s vědomím, že se do konce života budou muset omezovat?

Elegantním způsobem, jak toto zásadní dilema vyřešit, je od roku 2015 takzvaná reverzní hypotéka od společnosti FINEMO.CZ. Produkt známý také pod názvem renta z nemovitosti je sice v Česku stále relativně nový, v řadě zahraničních států už ale po desítky let umožňuje vlastníkům domu či bytu obojí – zajistit si peníze na řešení finančních problémů, opravy nemovitosti i celkově důstojnější stáří a zároveň se nemuset nikam stěhovat.

Zpětná hypotéka je speciálním druhem úvěru na míru přímo seniorům, kteří mohou finance získat proti části hodnoty své nemovitosti, a přesto dál být jejím jediným majitelem. Na rozdíl od běžných úvěrů navíc není nutné reverzní hypotéku splácet každý měsíc. K vyrovnání půjčky včetně úroků dochází až v dědickém řízení. Dědicové zdědí nemovitost i s dluhem a bude jen na nich, jak s nimi naloží. Reverzní hypotéka přitom zaručuje, že celkový dluh nikdy nemůže přesáhnout hodnotu nemovitosti. Senioři se tak nemusí bát, že by v důsledku jejich rozhodnutí vznikl případným dědicům jakýkoli závazek přesahující sumu, za níž je možné byt či dům zpeněžit. Pokud se navíc senior z jakéhokoli důvodu rozhodne úvěr vypořádat ještě za života, nebo se odstěhovat, stačí splatit jistinu i úroky a smlouva bude ukončena.

Ačkoli není reverzní hypotéka od FINEMO.CZ vhodná vždy a pro každého, desítkám tisíc lidí může pomoci vymanit se ze zdánlivě neřešitelné situace. Určena je zejména těm, kteří nemají nikoho blízkého, kdo by jim pomohl při hledání a realizaci jiného řešení, či těm, kteří sice rodinu mají, ale bohužel s ní nemají dobré vztahy. Na to začít si užívat život bez finančních těžkostí není ani pro ně nikdy pozdě.

Zavolejte, napište nebo vyplňte formulář, ozveme se obratem!

Kontaktní formulář

    Nahoru
    Chci Rentu 233 321 850