Zpět na všechny články

Důstojný život ve zralém věku nemusí být jen prázdný pojem

Důstojný život ve zralém věku nemusí být jen prázdný pojem

Důstojný život ve zralém věku nemusí být jen prázdný pojem, překonat horší časy pomůže zpětná hypotéka

 

Sotva odezněla koronavirová pandemie a vyvrcholila vlna rekordní inflace, lidé v Česku musí čelit dalším finančním nepříjemnostem. Vláda ve snaze zkrotit rychle rostoucí zadlužení země navrhla sadu opatření, kvůli kterým si budou muset utáhnout opasky všichni. Zvyšování daní, poplatků a omezování výdajů státu však nejvíce dopadne na zranitelné skupiny. Mezi nimi i na seniory – ty stávající i ty, kteří do penze v nejbližší době půjdou.

 

Ani zhoršující se vnější podmínky a přetrvávající vysoké ceny ale nemusí znamenat, že je potřeba rezignovat na důstojný život ve zralém věku.

 

„Až 80 % seniorů v Česku má vlastní dům či byt. Často jde o majetek za miliony, ale prodat ho znamená stěhování do cizího prostředí. To je pro většinu starších lidí nemyslitelné,“ vysvětluje zakladatel společnosti FINEMO.CZ Marek Rokoský.

 

Právě FINEMO.CZ přišlo už před 8 lety se zajímavou alternativou – zpětnou hypotékou. Zpětná hypotéka umožňuje seniorům zlepšit si finanční situaci, aniž by museli cokoli prodávat. A přestože jde o speciální druh úvěru, není nutné ho každý měsíc splácet. K vyrovnání dochází až na závěr.

 

Pokud senior chce, může z nemovitosti čerpat v průměru kolem milionu a půl korun – třeba jen na pár měsíců či let, ale pokud potřebuje, zůstává bydlet ve vlastním domě či bytě až do smrti. Zpětná hypotéka je flexibilní a na rozdíl od řady pochybných nabídek s věcným břemenem dožití při ní nedochází ke změně vlastníka nemovitosti. I proto o ní v poslední době vzrostl zájem.

 

Pro kalkulací své vlastní zpětné hypotéky využijte naši kalkulačku: https://rentaznemovitosti.cz/#vypocet

Zavolejte, napište nebo vyplňte formulář, ozveme se obratem!

Kontaktní formulář

  Uvedený výpočet má pouze informativní charakter.

  Sledujte nás

  Úrok činí aktuálně 12,9 % ročně a spolu s půjčkou je splatný až při vyrovnání reprezentativní příklad zde.
  Minimální roční úroková sazba platná po celou dobu trvání úvěru je 10,9 %, viz dokument Trvale přístupné informace bod 6.

  Nahoru
  Chci Rentu 233 321 850